Predmetom tejto štúdie je návrh dispozičného riešenia kaplnky sv. Dominika. Miestnosť má obdĺžnikový pôdorysný tvar s plochou 12 m2 a je jednou z miestností farského úradu Farnosti Panny Márie Snežnej na Kalvárii v Bratislave. Vstup do miestnosti je situovaný na jeho kratšej strane, oproti excentricky umiestnenému oknu. Miestnosť kaplnky je využívaná denne pre účely “liturgie chrbtom k ľudu” a adorácie kňazov. Je vybavená skromne jednoduchým rôznorodým štandardným nábytkom, ktorý slúži provizórne pre účely obradov. Zadanie objednávateľa znelo na vypracovanie štúdie, ktorá by materiálovo zjednotila priestor, návrh mobiliáru a celkové usporiadanie dispozície kaplnky.

Prečo NZW?

NZW = die Neue Zipser Werkstätte / Nová Spišská Dielňa (ďalej len NZW) znikla v roku 1997, a jej hlavným zámerom bolo vytvoriť platformu, ktorá by združovala viaceré odvetvia (remeslá, profesie) podporujúce región Spiš.
NZW sa hlási k historickým základom Spiša, čerpá z nich, stavia na jeho podstate a základoch, má ambíciu nadviazať na remeselnú zručnosť spišských dielní.

Chcete sa opýtať?

    Vaše meno (povinné)

    Váš e-mail (povinné)

    Predmet

    Text správy:

    SPAM kontrola